-A A +A

Omluva za přeplněné kontejnery na textil


Milí Olomoučané,
často se na nás v těchto dnech obracíte s informací, že ve Vaší ulici je přeplněný nebo poškozený kontejner na textil. Nouzový stav kvůli opatřením Covid-19 narušil zaběhnutý systém a proto Vás chceme informovat o současné situaci s vyvážením kontejnerů.

Asi 1/3 kontejnerů na textil v Olomouci patří Středisku SOS pro vzájemnou pomoc občanů, z.s. a kontejnery jsou označeny logem se srdcem. Textil, který nenajde ve Středisku SOS uplatnění, předáváme dvěma firmám: TextilEco, a.s. a Dimatex CZ, s.r.o. Tyto firmy mají naplněné sklady, nemají pro textil odbyt a vůbec neví, jak se situace dál bude vyvíjet a řešit. Sklady Střediska SOS jsou také naplněné k prasknutí a textil nikdo od 6. března od nás neodebírá.

Dříve jsme kontejnery pravidelně vyprazdňovali 1x týdně, nyní, když nemáme pro textil odbyt ani místo, kam ho dát, tak nezbývá než čekat, zda se systém znovu nastartuje...

Co se týká nepořádku kolem kontejnerů... Bohužel, někteří naši spoluobčané kontejnery opakovaně silně poškozují a věci z nich rozhazují kolem. Jeden den smluvená firma kontejner opraví a druhý den už nás spoluobčané upozorňují, že je opět poškozen. Najdou se i tací, že nám už cca třetím rokem do kontejnerů několikrát měsíčně vhazují lidské exkrementy. Ani naše oznamování na policii tomuto nezabránilo a pachatelé jsou neznámí.

Není v našich silách a finančních možnostech 41 kontejnerů několikrát týdně obcházet a stále platit nákladné opravy vypáčených dveří a kupovat nové zámky.

Jsme velmi vděčni Magistrátu města Olomouce, který nám na vyprazdňování kontejnerů poskytl finanční příspěvek.

Je nám moc líto, že bývá kolem kontejnerů Střediska SOS nepořádek. Snažíme se situaci řešit a prosíme vás o trpělivost a pochopení.

Vedení Střediska SOS pro vzájemnou pomoc občanů, z.s.