-A A +A

Humanitární pomoc do evropských zemí


Pomoc uprchlíkům ze Střediska SOS

pomoc-uprchlikum.jpg, 33kB Středisko SOS se v roce 2015 dvakrát zapojilo do pomoci uprchlíkům. Pracovníkům Charity Olomouc jsme předali materiální pomoc (2 219 ks hlavně ošacení), kterou Charita distribuovala přímo k migrantům. Humanitární zásilka ze Střediska SOS obsahovala šatstvo pro muže, ženy i děti, hygienické potřeby a hračky.

Děkujeme všem spoluobčanům, kteří do střediska celoročně věci přinášejí. Díky materiálním darům můžeme okamžitě reagovat na akutní potřeby lidí v nouzi.

 

Středisko SOS přispělo do humanitární sbírky na Ukrajinu

ukrajina.jpg, 35kB

V listopadu 2014 jsme věnovali cca 2 000 kusů ošacení pro lidi postižené válečným konfliktem na Ukrajině. Sbírku vyhlásila Arcidiecézní charita Olomouc. Teplé oblečení hlavně pro ženy a děti pomůže lidem přečkat tamní tuhou zimu. Děkujeme všem dárcům, kteří k nám do střediska věci nepřetržitě přinášejí, takže jsme mohli pružně reagovat na naléhavou potřebu.

V letech 1990 až 2002 jsme s dopravou na vlastní náklady odeslali do zahraničí 24 železničních vagonů a 32 nákladních aut s materiální pomocí.

Ve spolupráci s Českou katolickou Charitou jsme zasílali humanitární pomoc:

  • do zemí bývalé Jugoslávie, které byly postižené válečným konfliktem
  • na Ukrajinu pro lidi v nouzi, kde jsme podporovali činnost nově vzniklých tamních poboček Charity
  • lidem trpícím nedostatkem v Bulharsku

 

evropa_vag2.jpg, 32kB

Každý odeslaný vagon obsahoval kolem 1 400 banánových krabic vytříděných věcí, jež jsme označovali cizojazyčnými nápisy pro usnadnění distribuce na místě určení. Zásilky obsahovaly např. také dětské kočárky, šicí stroje, invalidní vozíky…

Spolupráce s Diakonií v Broumově

Od roku 2003 až do dnešního dne předáváme materiální dary Diakonii v Broumově, která využívá těchto věcí k humanitárním a sociálním účelům v ČR i v zahraničí. Do konce roku 2013 jsme do Diakonie ze střediska vypravili  1 168 tun bezplatné materiální pomoci , jako např.: oblečení všeho druhu, obuv pánskou, dámskou i dětskou, přikrývky, lůžkoviny, ručníky, utěrky, pleny, součásti kojenecké výbavy, přehozy, záclony, bytové textilie, různé domácí a sportovní potřeby aj.

Každý ze čtenářů těchto řádků se může kdykoliv zúčastnit naší činnosti jako dárce, či může navštívit naše provozovny, vybrat si něco pěkného a malým finančním příspěvkem podpořit toto společné dílo.

evropa_vag.jpg, 56kB

V době, kdy jsou naše provozovny uzavřeny, můžete využívat naši službu:

ČASOVĚ NEOMEZENÝ PŘÍJEM DARŮ.

Do bílých atypických kontejnerů na textil, které jsou umístěné ve městě Olomouc můžete vkládat pěkné věci, které by mohly posloužit ještě někomu dalšímu. Přinášejte trička, košile, mikiny, tepláky, kalhoty, halenky, sukně, svetry, povlečení, bytový textil aj. Uvítáme také oděvní doplňky jako čepice, šály, rukavice, ponožky, řemeny atd. Kontejnery v pravidelných intervalech vyprazdňují naši pracovníci.