-A A +A

Humanitární pomoc při povodních


Povodeň v Čechách – rok 2013

2013_1.jpg, 56kB

MNOHO SIL Z MORAVY! – Toto povzbuzení od srdce napsal mladý dárce na krabici s humanitární pomocí, kterou přinesl pro postižené povodní do Střediska SOS.

Děkujeme všem, kdo přispěli do sbírky pro zatopené. Lidé přinášeli balené vody, trvanlivé potraviny, hygienické, dezinfekční a úklidové prostředky, gumové holínky a také čerstvě upečené buchty.

lorika2.jpg, 7,3kB
2013_3.jpg, 84kB

Několik velkých firemních dárců, kteří se v dřívějších letech podíleli spolu se střediskem na pomoci zatopeným, do připravované zásilky nepřispělo, protože již tentokrát pomoc řeší přímo na místě povodní. Bohužel jsme neobdrželi takové množství věcí, aby to bylo na samostatnou humanitární zásilku. Proto se Středisko SOS připojilo k humanitární zásilce Arcidiecézní charity v Olomouci. Dle slov charitní koordinátorky Veroniky Mechové potraviny vč. buchet byly předány obci Bystřice pod Lopeníkem, kde dobrovolníci pomáhali odklízet následky bleskové povodně. Ostatní materiální dary pomáhají v Litoměřicích. Peněžní dary, věnované na pomoc pro zatopené prostřednictvím Střediska SOS, byly předány charitním pracovníkům na náklady spojené s distribucí humanitární pomoci.

Děkujeme, že jste nám pomohli pomáhat!

Povodeň na Karvinsku a Ostravsku – rok 2010

hum1_1.jpg, 37kB V květnu jsme vyhlásili humanitární sbírku pod heslem "Olomoučané, pomozme zatopeným!" a pak jsme věci vypravili nákladním autem do krizového štábu v Karviné a do Charity Ostrava. Na sbírkové akci se vedle jednotlivých spoluobčanů podílely také místní firmy. Náklad obsahoval pracovní pomůcky, dezinfekční a hygienické prostředky, několik palet trvanlivých potravin a balené vody, ale i zásilku přikrývek a ložního prádla. „Vaši pomoc předáme lidem do obcí Darkov a Petrovice, které povodeň poškodila nejvíce,“ informoval nás Lumír Marszalek, člen krizového štábu v Karviné.
adriana.jpg, 7,9kB olma.jpg, 6,9kB coop_terno.gif, 7,8kB hornbach.jpg, 32kB mako.png, 6,6kB zetra.jpg, 6,5kB

Norma železářství, Olomouc

Prodejna zemědělských potřeb - Helena Stejskalová, Olomouc

Děkujeme všem dárcům, kteří nebyli lhostejní k řádění přírodních živlů, děkujeme také firmám za jejich materiální a jinou pomoc.

Povodeň na Frýdlanstsku – rok 2010

hum1_2.jpg, 31kB Ve středu 18. srpna jsme odeslali věcné dary získané při humanitární sbírce "Nezatopení, pomozme zatopeným!". Místní koordinátoři pomoci ve Frýdlantu vyjádřili radost nad krabicemi vitamínů z olomouckých lékáren, protože celý třicetičlenný tým byl už fyzicky krajně vyčerpaný. Uvítali i přibalené repelenty, které pomáhají proti komárům. Vedle darovaných těstovin Adriana či trvanlivých potravin a mléka Olma tato sbírka například obsahovala čisticí prostředky, dezinfekční přípravky, pracovní oděvy a obuv, gumové rukavice, balenou vodu, pracovní pomůcky, přikrývky.
adriana.jpg, 2,9kB csadlog.jpg, 5,6kB olma.jpg, 2,8kB hornbach.jpg, 32kB
zetra.jpg, 6,5kB remedia.jpg, 3,6kB lekarna_nadrazi.jpg, 1,9kB lekarna_zelez.jpg, 4,1kB

Prodejna zemědělských potřeb - Helena Stejskalová, Olomouc

Srdečné díky všem, kteří nebyli lhostejní k neštěstí druhých!

Povodeň na Novojičínsku – rok 2009

hum2_1.jpg, 42kB hum2_2.jpg, 39kB

Na konci června 2009 jsme vyhlásili sbírku, určenou pro povodní postižené obce Životice a Hodslavice na Novojičínsku. Dvěma kamiony a nákladním autem jsme převezli humanitární pomoc - převážně potraviny, balenou vodu, multivitamínové nápoje, trvanlivé mléko, konzervy, toaletní papír, hygienické i dezinfekční potřeby, léky, obvazový materiál, ručníky a přikrývky - do zasažené oblasti, kde věci převzali pracovníci místní Charity a zaměstnanci obecního úřadu.

kaufland_logo.jpg, 2,9kB adriana.jpg, 2,9kB aqm.jpg, 2,9kB coop_terno.gif, 2,7kB
makro.jpg, 4,5kB olma.jpg, 2,8kB lekarna_nadrazi.jpg, 1,9kB lekarna_zelez.jpg, 4,1kB

Drogerie – Drobné zboží, Jarmila Leskovjanská, Olomouc

Prodejna smíšeného zboží, Jana Kratochvílová, Olomouc

Srdečné děkujeme všem štědrým sponzorům i jednotlivcům, kteří citlivě reagovali na neštěstí druhých.

Povodeň v Čechách - 2002

hum3_1.jpg, 300kB V srpnu po povodni v Čechách jsme zorganizovali sbírku pro zatopené. Gumové holínky, rukavice, dezinfekční a hygienické prostředky jsme odvezli a osobně předali na obecním úřadě v jihočeské Kaplici a ve Staré Hlíně u rybníka Rožmberk.

Za převoz věcí do jižních Čech děkujeme firmě Truhlářství Jiří Šťastný, Olomouc-Samotišky.

Povodeň na Ukrajině – 2001

hum3_2.jpg, 37kB Čtyři kamiony, které Armáda ČR poskytla i s řidiči Středisku SOS na přepravu, vezly do ukrajinského Užhorodu 1300 párů nových gumových holínek, 3 tuny mouky, 450 kg těstovin, 200 kg cukru, 432 litrů dezinfekčních prostředků, 110 ks nových pracovních oděvu a 2000 krabic zánovního šatstva a obuvi. Tamní Charita zajistila, aby se potraviny i ostatní věci dostaly k postiženým lidem v západní části Ukrajiny, kde bylo zatopeno mnoho vesnic a množství domů se zřítilo.

Děkujeme Armádě ČR za převoz humanitární pomoci, dále olomouckým, zlínským a bohumínským firmám za poskytnutí potravinové a materiální pomoci a také studentům, kteří pomohli s nakládáním zásilky.

Povodeň na Slovensku – 1998

hum4_1.jpg, 300kB Ve spolupráci se Sdružením dětí a mládeže Romů ČR a s olomouckou Charitou jsme v červenci 1998 po povodni na východním Slovensku poskytli plné nákladní auto materiální pomoci pro romskou obec Jarovnici na Prešovsku. Zásilka obsahovala ošacení, obuv a 30 pytlů s lůžkovinami.

Povodeň na Olomoucku – 1997

Po ničivé povodni v roce 1997 jsme navázali spolupráci s Evangelische Michaelkirchengemeinde ze saského Sprembergu. Němečtí přátelé postupně přivezli do Olomouce tři kamiony nábytku, elektrospotřebičů, nádobí, přikrývek, hraček a ošacení. Věci jsme rozdělovali lidem postiženým povodní v bezplatně vypůjčeném pavilonu A na Výstavišti Flora Olomouc. Část darů jsme předali také zatopeným lidem v Litovli. Náš projekt „Povodeň“ a „Povodeň II“ byl podporován Nadací rozvoje občanské společnosti Praha.
hum4_2.jpg, 10kB hum4_3.jpg, 16kB